سیدالشهدا
إن لقتل الحسین حرارة فی قلوب المۆمنین لا تبرد أبدا
درباره وبلاگ


این وبلاگ، جهت آشنایی بیشتر با زندگانی و سیره امام حسین (ع) و یاران ایشان، در ایام نزدیک به ماه سوگواری حضرت ایجاد شده است و استفاده از مطالب آن، با فرستادن یک صلوات، مجاز است.

نويسنده
آمار وبلاگ
  • کل بازديد : 108039
  • تعداد کل نظرات : 98
  • تعداد کل پست ها : 327
  • آخرين بروز رساني :
    جمعه 24 آذر 1396 
نوای وبلاگ

    Flash Required

    Flash is required to view this media. Download Here.

درباره مختار و انگیزه او در این قیام قضاوت‏هاى گوناگون شده است. تا آنجا که بعضى دانشمندان طبقه اول و دوم از شیعه درباره او نظر مساعدى ندارند. اما متأخران او را به نیکویى ستوده‏ اند. مختار پس از قیام نافرجام سلیمان بن صرد (رئیس پشیمانان) شیعیان را فراهم ساخت.
او میدانست اگر بخواهد جنبش شیعه به نتیجه برسد، باید یکى از خاندان پیغمبر آنرا رهبرى کند یا لا اقل جنبش به نام او آغاز شود.

چه کسى براى این کار مناسب است؟

 جمعه 12 دی 1393 

در روایات برای تلاوت هر سوره ای از سوره های قرآن فضیلت هایی ذکر شده است، نکته قابل توجه این است که این پاداش و فضیلت از آن کسانى است که تلاوت آن را مقدمه اى براى اصلاح خویش و خودسازى قرار دهند.

اما در مورد سوره فجر، در روایات این سوره به امام حسین(ع) منتسب است. معرفى این سوره به عنوان سوره حسین بن على (علیه السلام ) ممکن است به خاطر این باشد که مصداق روشن «نفس ‍ مطمئنه » که در آخرین آیات این سوره مخاطب واقع شده حسین بن على (علیه السلام) است.

امام صادق ( ع ) به اصحاب خود فرمود: 

یکی از مهمترین قسمت های زیارت عاشورا لعن بر دشمنان اهل بیت است. در مجموع در این زیارت بیست و دو لعن وجود دارد که عده ای بر این زیارت خرده می گیرند که چرا در این زیارت این قدر لعن وجود دارد و این شبهه را طرح و روی آن جار و جنجال به راه انداخته اند که:«مگر لعن کردن بد نیست، پس چرا در زیارت عاشورا این همه لعن وجود دارد؟»

در پاسخ به این شبهه باید به سه نکته‌ی بسیار مهمی که در ذیل به صورت خلاصه اشاره می‌گردد، توجه شود:پنج شنبه 11 دی 1393 

 

در مسیر حرکت امام حسین (ع) به کوفه، به خیمه‌ای برخورد می‌کنند. حضرت (ع) از زنی که در آن حوالی بود پرسید که این خیمه مربوط به چه کسی است؟

زن جواب داد: این خیمه مال پسرم وهب است، ما مسیحی هستیم و او الان به صحرا رفته است.اینکه بخواهیم بگوییم دقیقاً چه مقدار از مطالب کتاب لهوف درست و صحیح است، کاری بس مشکل و نیازمند بررسی همه گزارشات تاریخی مربوط به حادثه عاشورا و مقایسه آن با مطالب کتاب لهوف است که کاری بس وقت گیر و زمانبر می باشد که اینجا مجال آن نیست.

اما آنچه قابل عرض است این است که:در رابطه با مدت اسارت، هر چند زمان آغاز اسارت که در واقع از عصر روز عاشورا بوده است مشخص است، ولی از آنجایی که تاریخ دقیق آزاد شدن آنها که یزید ملعون بعد از سخنرانی های کوبنده امام سجاد(ع) و حضرت زینب(س) از دگرگونی اوضاع شام هراسان شده و به اهل بیت(ع) اجازه داد تا به مدینه برگردند، مشخص نیست، لذا نمی توان به طور دقیق مدت اسارت را بیان کرد...چهارشنبه 10 دی 1393 

 در نزدیکی کربلا روی تپه ها نشسته بودند

 و می گریستند و برای سلامتی و پپروزی امامشان دعا میکردند

 اما هیچکدامشان به سمت سپاه امام نرفتند...

 چه فرقی میکند که در مقابل امام شمشیر زده باشی

 یا دشمنِ امام را با سکوت یاری کرده باشی؟


( کل صفحات : 47 )    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   >   


 
 
 
Online User